מדריך הקיצורים לשיפוץ בית או דירה קומפלט

בכל שיפוץ בית או דירה ישנה נדרש תהליך תכנון ופונקציונאליות במתן שירותי השיפוץ .

במדריך הבא תיחשפו לכל ההיבטים הנדרשים לשיפוץ דירה או בית קומפלט!


כלי עבודה לשיפוץ דירה

אם גם אתם לפני תכנון שיפוץ דירה או שיפוץ בית וחסר לכם מידע בסיסי לשיפוץ ומה הוא כולל ברוב המקרים והבקשות לשיפוץ קומפלט או חלק ממנו. אנו בית אידיאלי מבינים את הצורך במידע היישר מהמקורות המקצועיים ולשם כך הקדשנו מדריך קצר לנקודות החשובות ביותר לשיפוץ ביתכם או דירתכם.


המונחים לשיפוץ בית או דירה:

הריסה – בהרבה מקרים אנו נקראים לשפץ קומפלט דירה או בית , לפיכך נדרש בתהליך השיפוץ להרוס קירות ולבנות חדשים מכמה סיבות האתר היא בעיקר הרחבת החללים בתוך פנים הבית . לפני עבודות ההריסה חשוב להכין את השטח לכסות את הריצוף או כל דבר אחר שנשאר בדירה, כמו כן, לדאוג למכולה ייעודית לפינוי פסולת הבניין למקום מורשה, אם מדובר בדירה בבניין מגורים לכסות את המעלית בהודעה או תליית שלט לשכנים עם פרטי יצירת הקשר וכמובן ניקיון בכל סוף יום עבודה.


בנייה – בנייה יכולה להיות בבלוק שחור, בלוק איטונג או בלוק אשבונד .

הגמר של הבלוק השחור והאיטונג הוא טיח לעומת הבלוק של אשבונד עליו מורחים שכפטל בלבד והוא מושלם כתשתית לשפכטל מלא - אודותיו נרחיב בהמשך המדריך. בתוך כך, ניתן ואפשר לבנות בגבס פלטה. יתרונות בנייה בגבס נעוצים במהירות בנייה החוסכת זמן גם בבנייה, גם בשינוע וגם בהתקנת מערכות כגון: חשמל, מיזוג אוויר , אינסטלציה והתקנת מערכות תקשורת. עבודת הגמר בגבס בשפכטל בלבד ללא צורך בטיח.

טכנולוגיות הגבס פלטה מאוד מתקדמות בימינו וקיימות פלטות לחדרים רטובים, לקירות אקוסטיים, לסטודיו מוזיקלי ואפילו לחיפוי קיר חיצוני או חומה בעמידות לתנאי חוץ. עוד ניתן לבנות בגבס כל מה שעולה על הדמיון ובייחוד שמדובר ברצון לבניית קירות מיוחדים, בנישות בתקרות, במפלסים מרחפים ועוד.


חשמל – עבודות חשמל תמיד צריכות להתבצע בהקפדה יתרה ותחת ידיו של בעל מקצוע מוסמך. אנחנו בבית אידיאלי עובדים בשיתוף פעולה במהלך שיפוץ בית קומפלט או דירה רק עם בעלי מקצוע מורשים. כאשר בסוף כל פרויקט עבור מערכת חדשה ניתנת תעודת אחריות ואישור תקינות מערכת מחשמלאי מוסמך.

לא מיותר לציין שלקוחותינו זוכים לבעלי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום התקנת מערכות חשמל היות ואנו מקפידים לעבוד בשיתוף פעולה עם החברות המובילות בתחום לאבזור החשמל כמו: ניסקו ושניידר אלקטריק.


התקנת מערכת חשמל בבית

אינסטלציה – לקוחותינו אנו דואגים ומתקינים מערכות מתקדמות ויש לומר מושלמות עם לא פחות מ-10 שנות אחריות שכוללת החלפת צנרת מים ודלוחין . הרבה אנשים שואלים אותנו איזו צנרת מים היא הטובה והכדאית ביותר להתקין בבית? כיום קיימות מספר מערכות מובחרות וגם כאלו שפחות.

א. צנרת פקסגול - צנרת פלסטיק מעולה, וחשוב להבין שפלסטיק הוא מוצר כמעט נצחי. עד כדי אפס בלאי.

ב. צנרת אס.פי לחיצה – צנרת האס.פי מורכבת מצינור אלומיניום מולחם עטוף בצנרת פלסטיק - גם מוצר מעולה ומחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

ג. צנרת המולטיגול – מובילה וטובה מבין השתיים. מורכבת מצינור אלומיניום שבא כיחידה אחת (לא מולחם כמו האס פי) ועטוף בצנרת של פקסגול. כך שהיא זוכה לשבחים רבים והוכתרה על ידי בעלי מקצוע רבים ומיומנים כמובילה היום בשוק המשתמשים מאידך דברים טובים עולים ביוקר. החיסרון נעוץ במחירה של מערכת זו לא סתאם היא הוכתרה כמערכת הטובה היום בעולם.

המסקנות מובילות לתשובה ברורה, כל המערכות שציינו במדרג טובות לצורך אז מה המסקנות כולם טובים לצורך אנלוגיה בנאלית לצורך השוואה פשוטה : אם נשווה לצנרות של כלי רכב בכביש הישראלי כולם עומדים ביחד בפקקים וכולם יביאו אותך הביתה בשלום. זה לא ממש משנה אם יש לך הונדה או למבורגיני... לצרכים שלנו כל המערכות מתאימות ולפיכך לא ממש נחוש בהבדלים.

איפה כן יש בעיות?

יכולות להיווצר בעיות בחיבורים בקצה הצנרת. היא יכולה להופיע אצל כל היצרים!

החיבור יכול לנזול כתוצאה מבלאי או התקנה לא נכונה. לכן חשוב מאוד לבצע התקנה נכונה שחלק מהתקנה נכונה נעוצה בעבודה עם מחלק מים ולשלוח קווים ישירים לכל נקודה. מה לא לעשות ? לא לעשות חיבורים מתחת לריצוף, החיבורים היחידים שצריכים להיות בקו ישיר וראשון במחלק מים, והשני בקיר. קח שאם חלילה פורצת לה בעיית נזילה ניתן להחליף אריח אחד בקיר, חלופת האביזר ולהמשיך ליהנות שנים רבות ממערכת צנרת המים בבתיכם.


איטום בטון – האיטום מתבצע ומתאים לחדרים רטובים, מרפסות ועוד. קיימת הכנה לעבודת האיטום וזה הבטון והרולקה. לצורך הדוגמא: בחדרים רטובים יש לבטן את הצנרות ולהחליק את פינות הרצפה קירות מ-90 מעלות לפינה עגולה מכיוון שאיטום לא מתקבע על פינה ב-90 מעלות כאשר כל הצנרת צריכה להיות מבוטנת ומוחלקת לפני שלב האיטום. השלב הבא, אטימה בשתי ידיים וביצוע בדיקת הצפה ל-48 שעות. בסוגיית ההצפה כאשר מדובר במרפסות קיים שלב נוסף: נדרש לבצע שיפוע בבטון כלפי הניקוז, לאחר הבדיקה מרוקנים את המים, עוטפים את הרצפה בבד גאו-טכני וממלאים מצע של חול סומסום לריצוף.

לעומת זאת באיטום לחדרים רטובים, האיטום מתבצע מעל הצנרות ולא מתחת. כאמור, איטום בשיטה זו אינה נועדה להגנה מפני פיצוץ בצנרת (בצנרות חדשות זה לא קורה) אלא ייעודו למניעת חדירת לחות לקומה שמתחת לחדר הרטוב.


מספר טיפים לשמירה על בית מפני רטיבות:


1. רובה לריצוף - חומר גלם שנוטה להתפורר עם הזמן ולפיכך נדרש לפחות פעם בשנתיים לבצע תיקונים או חידוש רובה לפי הצורך תוך כדי הזמן גם אם לא חלפו להם שנתיים במידה וישנה חתיכה שהתנתקה לטפל בזה מיד. אי התייחסות לתיקון וטיפול הצטברות מים לא מחכה והיא מצטברת מתחת לריצוף ובהתקדמות בעייתית זו הפתרון היחיד הוא החלפת מצע הריצוף ואריחי הריצוף. ריצוף.


2. נקודת התורפה: אמבטיות וג'קוזי בזמן התקנתם חשוב למרוח מסטיק נגד עובש אוטם לפני החיפוי - באמצעות שיטה זו אין סיכוי שמים יחדרו אל מאחורי האמבטיה או הג'קוזי.


3. ריצוף וחיפוי – כמעט ולא ניתן למצוא אדם שלא יודע מהי פעולת ריצוף וחיפוי בימינו. מאידך מעטים יודעים לזהות עבודה מקצועית ומוקפדת בסוגיית שיפוץ דירה או שיפוץ כללי לבית. התרשלות בבחירת אנשי מקצוע היא קריטית מהסיבה שבריצוף וחיפוי הטעויות רבות מלבד הצורך לפריסות הריצוף.


טיפים ודגשים לריצוף וחיפו בית או דירה כהלכה:


1. לעבוד עם פלס לייזר! לא חוט כמו פעם... רמת הדיוק בפלס היא במילימטרים.

2. תמיד למרוח גב אריח בדבק קרמיקה לפני הדבקה לרצפה, משטח עבודה.

3. בהדבקה על תשתית קיימת להשתמש בפריימר ייעודי שהופך את התשתית למחוספסת ולפיכך

יש קישור וזיווג מעולה עם חומר ההדבקה.

4. שמירת ניקיון פוגות: (מקום לרובה) לא לחכות לסוף אלא בסוף כל יום עבודה הקרמיקה צריכה להיות נקייה.

5. לבדוק בחנות כמה "ציורים יש על האריחים שלכם" זאת אומרת לאריחים שבחרתם לרצף עימם.

אם הם בצורת דמוי שיש הנפוצה כיום ( המרוול סטייל ) או כל ציור/איור אחר, נדרש שיהיו כמה שיותר

צורות על מנת לא לקבל ציור חוזר בבית.

6. עבודת טיח – בית אידיאלי אנו מבצעים את כל סוגי עבודות הטיח בטכנולוגיות מתקדמות ובחומרים

המתקדמים ביותר. לפני כל זאת אנו מפלסים את הבית באמצעות לייזר והתקנת מיייקים ורק לאחר מכן עובדים עם החומרים הבאים: טיח גבס עבור חללים ציבורים, טיח דוחה מים – 20 ס"מ מעל גובה הריצוף ובחדרים רטובים. טיח ממד – בממדים לפי תקן פיקוד העורף עם רשת אינטר-גלאס. הרבצה צמנטית

אוטמת – לפני טיח דוחה מים בחדרים רטובים ולפני ביצוע טיח חוץ. טיח חוץ – בקירות החוץ לאחר ביצוע הרבצה צמנטית ואשפרה. שליכט או חומר דקורטיבי אחר - קירות חוץ וקירות מיוחדים בבית.

וטיח טרמי – לפי בקשת מהנדס במקומות הדרושים בבכל סוג של פרויקט אם וכאשר נדרש.

שימו לב שכל החומרים חדשים ונמכרים בשקים ומיושמים ממכונת טיח ייעודית להבדיל מטיט מוכן שבעבר היו עושים בו שימוש רב.

צביעת קירות בצבע דקורטיבי במהלך שיפוץ דירה

דקורציה - יישום חומרים דקורטיביים על קירות סטוקו איטליאנו, מרמרינו, טיח אקרילי ועוד רבים.

שפכטל צבע – חומר הגלם המיועד להכנת תשתית הבית לצבע! שפכטל קיים בשלוש רמות ועל פי רצון הלקוח.

רמה א' – תיקונים מקומיים כאן בעצם אנו מבצעים תיקונים קלים בתשתית הבית לפני הצביעה

רמה ב' – "שפכטל מלא" כאן בעצם אנו מחלקים את כל הבית באמצעות שפכטל לשלוש פעמים ולאחר מכן משפשפים אותו בציוד ייעודי עד לקבלת מרקם קיר, תקרה חלקים ומושלמים.

רמה ג' – הרמה הגבוהה ביותר - באמצעות הדבקת רשת אינטר-גלאס על כל הבית ולאחר מכן מילוי הרשת בשפכטל אמריקאי. כאן נדרשת עבודת מילוי של כ-5 פעמים בכדי לכסות את הרשת.

התוצאה: מניעה מוחלטת של סדקים בבית! כלומר : אין יותר סדקים ולא יהיו!


*כאשר מדובר בבית חדש (פחות מ-5 שנים) ועדיין הקירות לכאורה שוקעים...יתכן שיהיו כמה סדקים בודדים. מאידך, הרבה פחות מהתופעה הטבעית בבתים ללא ביצוע בשיטת הרשת ובאופן משמעותי עד לכדי 90% פחות סדקים עם רשת.


עבודת הצבע – לאחר התיקונים או השפכטל לפני הצבע, יש לצבוע את החלל בפריימר חומר מקשר בין הצבע לתשתית וכמובן הצביעה צריכה להיות מקצועית ללא מריחות אם השטח מאפשר צביעה באירסול (מרסס צבע) כמובן שהיא עדיפה על הרולר מכיוון שהמרקם שלה הוא חלק לחלוטין וצביעה כזאת מושלמת עם עבודות ההכנה של השפכטל המלא.


מתכננים שיפוץ דירה או בית? אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בתיבת צור הקשר .


לייעוץ, פרטים נוספים או תיאום פגישה
השאירו פרטים אנו שבים בהקדם + חיוך.

+972 54-70000-99    |  office@idealhome.co.il  |  Tel-Aviv,  Israel‎‏

arrow&v

תודה על פנייתך לבית אידיאלי - קיבלנו את הפרטים אנו תיק תק חוזרים לתאם לך פגישה או שיחה לבקשתך.

צרו קשר

אייקון טלפון צור קשר
טקסטורת בטון
בית אידיאלי לוגו
טקסטורת בטון

בית אידיאלי שיפוץ אידיאלי